O Společnosti Mercanta CE a.s.

MERCANTA byla založena v roce 1994 jako obchodní organizace. Po celou dobu své existence prodává přístroje, poskytuje prvotřídní servis a odborné technické poradenství pro oblast svařování plastů.

V letech na přelomu tisíciletí firma dosahuje největších provozních úspěchů a dere se na výsluní v oboru svařování plastů a technologie horkého vzduchu.

Jejími partnery jsou společnosti Leister, Münch, aj.

Oblast zájmu a pole působnosti se soustředí nejen na odvětví plastů, kde Mercanta získává výhradní postavení na trhu, ale firma investuje značné prostředky i do vývoje a podpory robotického průmyslu v České republice, konkrétně získává významné zastoupení v oblasti olejů a mazadel pro výše zmíněná robotická zařízení.

Mezi významné zákazníky z oblasti stavebního průmyslu patří společnosti zabývající se spodními i střešními izolacemi, pokládáním podlah, výrobou plachet, bazénů nebo čistíren odpadních vod.

Na druhé straně z oblasti průmyslového zpracování a výroby patří mezi naše velké zákazníky společnosti, které na našem trhu působí v oblasti automobilového průmyslu, smršťování, sušení a svařování potrubí.

V dobách úspěchů dochází v roce 2008 k vyvedení značného lidského a organizačního kapitálu firmy společně se strategickým partnerem do rukou dnes již bývalých zaměstnanců a společnost Mercanta má před sebou novou výzvu, kterou je značná restrukturalizace společnosti v oblasti personálního zajištění a navázání nových obchodních partnerství a kontaktů.

Na podzim roku 2009 se společnost Mercanta s.r.o. transformuje v akciovou společnost a se vstupem nového strategického partnera se vydává vstříc boji o udržení pozic na Českém i Slovenském trhu.

Léta 2010 až 2014 můžeme nazvat dobou konsolidace, kdy se společnost soustředila na udržení starých a zavedených zákazníků, budovala novou organizační strukturu a investovala značné finanční prostředky do inovace a výzkumu.

Společnost MERCANTA CE a.s. je výhradním autorizovaným distributorem, servisním a školicím střediskem německých společností Herz GmbH, Dohle GmbH a švýcarské společnosti BAK AG pro Českou republiku a Slovensko. V naší nabídce najdete produkty pro svařování plastů, fólií a dále technologii horkého vzduchu.


Tento web používá pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie.
Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Informace o tom, co jsou to soubory cookie, naleznete na tomto odkazu.